دویدن با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت با Bionic Boots

دویدن با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت با Bionic Boots

(Bionic Boots) کفش هایی الهام گرفته از پاهای شتر مرغ است ، این مدل نمونه که توسط Keahi Seymour طراحی شده دارای فنرهایی در پشت خود است که تقلیدی از ماهیچه های تاندون آشیل شتر مرغ بوده و برای کسی که آن را می پوشد نیروی لازمه جهت رسیدن به سرعت بیشتر را فراهم می کند ، البته خود شتر مرغ قابلیت دویدن تا سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت را دارد .

این مخترع که از کودکی به ساختن گجت های این چنینی علاقه مند بوده ، سالهاست بر روی این پروژه ی خود کار می کند و تا به حال چندین مورد از آن را ساخته است .

در حال حاضر حداکثر سرعتی که می توان با این کفش ها دوید ۴۰ کیلومتر بر ساعت است که به اندازه ی خودرویی است که به آهستگی حرکت می کند و وی تا رسیدن به سرعت بالاتر دست از کار نخواهد کشید . البته کفش های مشابهی هم که از مدل پاهای کانگرو الهام گرفته اند هم در حال حاضر حدود ۲۶۵ دلار قیمت دارند اما بیشتر قابلیت پریدن را فراهم می کنند . در ابتدا گجت های این چنینی بیشتر برای کمک به ورزشکارانی که آسیب دیده بودند و نیاز داشتند تا با ورزش و کمک گرفتن از این ابزار دوباره قادر به فعالیت باشند استفاده می شد اما امروزه دیگر برای استفاده اکثر افراد در دسترس هستند.

درباره ی دیجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *